top of page

Vyriškumo samprata + 60 m.

Vyriškumo samprata + 60 m.

  1. Kas nutinka vyrui perkopus 60-metį? Kas yra tas tikrasis, brandus vyriškumas?

Tikras brandus vyras, tai kūrėjas, kuris iki paskutinės minutės atiduos save kūrybai. Kol kuriame, tol gyvename pilnavertį gyvenimą. To palinkėčiau visiems šio amžiaus vyrams. Puoselėkite save, skaitykite knygas, rašykite savo gyvenimo istorijas , keliaukite ir būkite laimingi.

  1. Kaip palaikyti vyriškumą net senatvėje? Ar vyrams sunku apie tai kalbėti?

Mes gyvename tol kol turime energijos. Energija yra mūsų kūrybos šaltinis. Kol esame reikalingi, tol norime dalintis. Palinkėčiau prižiūrėti savo kūną ir dvasią. Sutinku šio mažiaus vyrus, kurie sportuoja, keliauja, prižiūri savo mitybą, užsiima savišvietą ir mokinasi universitetuose. Kol mūsų protas užimtas tol jis yra veiksnus. Tam padeda fiziniai pratimai, judėjimas, grynas oras, mityba, meditacija.

  1. Dažnai vyrai, ypač vyresnės kartos, yra nelinkę pasakoti apie savo jausmus, užgniaužia juos savyje. Bet ar tikrai tikri vyrai neverkia?

Palietėte pačia sunkiausią dalį. Kodėl? Mūsų tėvai nelinkę pasakoti tikrų istorijų vaikams. Dažnai skausmą nešiojasi visą gyvenimą. Mieli tėvai ir seneliai, daugiau bendraukite su savo vaikais ir anūkais, pasakokite tikras savo istorijas, nustokite jas pagrąžinti ir nelaikykite pykčio, nes tai naikina jus iš vidaus. Jūsų tikros istorijos įkvėps jūsų vaikus.

Suauge vyrai verkia. Tai faktas. Po vyrų stovyklų vyrai važiuoja pasikalbėti su savo tėvais. Tai istorijos yra labai įvairios, bet sūnus ir tėvas verkia. Jie pirmą kartą gyvenime yra atviri ir tikri. Tikros istorijos mus išgydo, bet fantazijos mus nuveda tik į didesnę duobę. Linkiu kalbėti tiesą.

Prisimenu tikrą istoriją. Vyras po stovyklos nuvyko pasikalbėti su savo tėvu, kuris sirgo vėžiu. Po mėnesio tėvelis paliko šį pasaulį. Bet sūnus išlydėjo lį laimingą, nes abu pirmą gyvenime pasakė ką jaučia vienas kitam. Jie vėl atrado ryšį. Nors vyras labai liūdėjo ir gailisi, kad ankščiau to nesugebėjo padaryti. Geriau ankščiau nei niekada.

  1. Kodėl vieni vyrai per daug agresyvūs, o kiti per daug švelnūs? Koks tas vyriškumo „aukso vidurys“? Kiek vyras apskritai turėtų būti jautrus?

Viska priklauso kas juos auklėjo. Ar mama ar tėvas. Mamos norėdamos gero savo berniukui užaugina gerą švelnų berniuką, juos saugo ir neleidžia nei įsivelti į muštynes. Taip vyras užauga geru berniuku, kai susiranda žmoną, ji atstoja jam mamą. Todėl žmonos ir priima sprendimus šeimoje. Kai berniukas auginamas agresyvaus tėvo, patiria smurtą, mato, kaip jis mušą mamą. Užaugęs tampa agresyviu. Jei rastume aukso vidurį, tai abu tėvai atsakingi už vaikų auklėjimą. Mes puikiai žinome, kad mūsų seneliai ir tėvai po karo patyrė daug sunkių išgyvenimų: karas, tremtis, konslageriai, tarybų valdžios laikotraptis ir t.t. Kaip suprogramavo mus, tokie ir užaugome.

Rasi aukso vidurį sunkoka, nes mes puikiai žinome, kad žmonės ne robotai, jie negali elgtis vienodai. Mokyklose mums rašo panašius pažymius, bet realybėje esame visi skirtingi. Jautrumas priklauso nuo išgyvenimų, iššūkių, išbandymų. Manau, kad vyrai privalo turėti išbandymus, nes kitaip užauga jautruoliai. Bijo šalto vandens, miško, tamsos, aukščio ir t.t. Visą baimes galima įveikti tik susidūrus su ją ir nugalėjus. Kito kelio nėra.

  1. Ar šiuolaikiniai vyrams trūksta vyriškumo?

Apie visus vyrus kalbėti negaliu. Manau, kad taip, tai liečia ne tik mūsų šalį, bet ir pasaulį. Šiuolaikiniam vyrui nebereikia kovoti dėl maisto, jam žymiai lengviau išgyventi. Maistą ir rūbus gali užsisakyti. Vyras praranda savo vyriškumą kai užsisėdi namie, komforte ir išstumia moteris už juos kovoti. Vyras nori gero sekso, bet pamiršta, kad moteris renkasi stipriausius patinus. Todėl daug yra kaltinimų poroje, nes vyrai nesugeba susitvarkyti su savo pareigomis. Kai vyras praranda autoritetą šeimoje ir tampa pasiuntinuku, jis pamiršta save. Lieka tik gražus, švelnus, nekonfliktiškas. Jei konkrečiau: kur padėsi ten ir rasi.

  1. Ar tiesa, kad vyrauja daugybė klaidingų stereotipų kokie turi būti vyrai?

Manau, kad taip. Vienas iš jų – vyras turi būti švelnus, mylintis, geras, rūpestingas, tvarkingas, visų galų meistras ir supermenas. Gal sutikote tokį? Atsiųskite į mano vyrų stovyklą. Mes puikiai žinome, kad vyrai yra visokie. Kai skaitau žurnalus, ten daug yra „geros„ informacijos apie vyrus. Vyrus norima standartizuoti, bet realybėje to padaryti nėįmanoma. Vyrai dažnai bando save pritempti prie gero vyro ar kito stereotipo. Kuo tai biagesi? Skyrybomis. Kodėl? Abu partneriai vaidina savo pritemtus prie gero įvaizdžio personažus, kurių visai nepažįsta. Kai po metų ar kelerių, jie nustoja vaidinti, sprogsta atominė bomba šeimoje.

  1. Pastaruoju metu akcentuojama, kad moterys ir vyrai nutolę nuo savo šaknų, perima kitus vaidmenis. Ar sutinkate su tuo?

Tai yra tiesa. Šią temą mes paliečiame vyrų stovyklose. Kodėl? Vyrai sutolo nuo savo tėvų, senelių ir vaikų. Kodėl? Nuoskaudos, kurios velkasi nuo vaikystės ir paauglystės. Vyrui trisdešimt metų, o jau dešimt metų nelanko vieno iš tėvų. Kai klausiu, kokie tavo santykiai su tėvais? Atsakymas: geri. Man tai sukelia juoką, nes po jo išgirsti kitą atsakymą, kad su vienu tėvų jau ilgai nesikalba. Mielas vyre atsakysiu tau paprastai. Tavo tėvai yra Dievai, kurie sukūrė tave, o tu nekenti savo kūrėjų? Kaip manai, kodėl tau gyvenime nesiseka su moterimis arba su verslu? Kai tavo ryšys su tėvais bus pilni meilės ir pagarbos, visos problemos pasitrauks.

  1. Kaip manote kodėl pastebima tendencija, kad nemažai vyrų senatvėje žmoną išmaino į jaunesnę moterį? Ar tai kaip nors susiję su vyriškumo samprata? Ar įmanoma to išvengti?

Pasitikėjimo, savivertės ir vertybių trūkumas. Kiti ieško naujų nuotykių ir jausmų, nes esama padėtis šeimoje netenkina. Malonumai yra didesnė vertybė nei šeimos gerbūvis. Pasitaiko ir taip, kad vyrai patraukia Tėvo pėdomis. Paprastai tokiose šeimose santykiai liek tik formalūs. Jie daugiau verslo partneriai nei vyras ir žmona. Vyrai tikisi palaikymo iš žmonos, bet ne visada patys suteikia žmonai meilės bei švelnumo. Kai mums trūksta energijos, mes nori gauti iš jaunesnių. Paanalizuokite Romėnų imperiją, niekas nuo tada nepasikeitė.

  1. Kokius santykius vyras turėtų palaikyti su savo žmona? Vaikais? Anūkais?

Kaip minėjau, tikrus ir gražius santykius. Kaip mes auklėjame savo vaikus, taip jie auklės jūsų anūkus. Viskas prasideda nuo žmogaus. Visa kita tik tėvų auklėjimo, aplinkos rezultatas. Senovės kultūrose anūkus augino seneliai. Taip buvo perduodamos išmintis. Dažnai mes galvojame, kad esame protingesni už tėvus. Tik pamirštame, kad mūsų patirtis gali siekti tik 30m. , o tėvų 60m. Turime tik padaryti išvadas. Palinkėčiau vyrams, kuo daugiau laiko praleisti su tėvais, susigrąžinti nuostabų šeimos laiką. Seneliams rekomenduočiau, būkite atviri ir pasakokite tikras istorijas iš savo gyvenimo. Taip padėsite susigrąžinti prarastas šeimos vertybes.

bottom of page